KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299026
nr 1429 9026
Harald Erikson
(1889-1948), Sverige
Oljemålning, "Närkeslandskap". Signerad, daterad 1937. Olja på pannå, 50x59, yttermått inklusive ram: 69x78 cm
Harald Erikson, svensk målare född 1889, död 1948 .
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 november 2021
kl 18:05:45
31/10 18:16:52